banner4.jpg

OBEC TICHONICE

Vítejte na stránkách Obce Tichonice

Aktuální datum a čas

Svátky

Včera : Magdaléna
Dnes : Libor
Zítra : Kristýna

Aktuální čas

Praha

Předpověď počasí

Předpověď pro ČR zítraPředpověď pro ČR pozítří

Pravě jsou připojeni

Právě připojeni - hostů: 17 

Statistika návštěvnosti

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes657
mod_vvisit_counterZa týden6754
mod_vvisit_counterZa měsíc20727
mod_vvisit_counterCelkem698388

Kontakt na správce stránek

Ing.Vladimíra Tichá

srbova.v@seznam.cz

Ing.Karel Srb

k.srb@seznam.cz

 

 

Home Turistika a rekreace
Turistika & Rekreace
K rekreaci a odpočinku je využíváno několik chatových oblastí podél řeky Sázavy. Tato oblast je vyhledávána náruživými rybáři a vodáky.
 
Pro toho, kdo má rád na dovolené trochu toho pohodlí, je jako stvořený rekreační areál SPORTHOTEL Pařízek. Ten se nachází na rozhraní katastru obcí Tichonice a Kácov a je hojně vyhledáván jak tuzemskými, tak zahraničními rekreanty. Důvodem jeho oblíbenosti je jednak výhodná poloha, uprostřed lesů s klidným prostředím, ale také široké sportovní vyžití. Středisko je také známo pořádáním různých firemních školení a pobytů
 
Především pro milovníky koní je určen další a velmi zajímavý areál.  Tímto místem vašeho zájmu se může stát koňský Ranč  Licoměrsko, kde je možnost jak projížďky na koních po okolí, tak i vyuka jízdy na koni přímo v areálu ranče. Přímo na ranči je také možnost ubytování.
 
V okolí obce Tichonice také prochází několik velmi zajímavých cyklotras určenjých pro milovníky cykloturistiky. Délku výletu si může každý přizpůsobit svým schopnostem a výdrži. Cyklotrasy jsou zde dlouhé od několika málo kilometrů až po několik desítek kilometrů. Jedním z cílů může být i nedaleký hrad Český Šternberk.
Cílem vašich výletů mohou být další zajímavá místy v okolí jako např. klášter Sázava, zámek Vlašim, rozhledna Velký Blaník, historické město Kutná Hora, zámek Jemniště, zámek Konopiště atd....)
 


Podzimní inspirace PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 29 Září 2009 14:57

Léto uteklo jako voda a dětský smích a křik se od vyhřátých rybníků přesunul do školních lavic. Ač nám počasí stále dopřává plné dávky slunečních paprsků a sluncem zalitých dnů, podzim již vystrkuje své chladné prsty a chystá nás na chladná a sychravá rána. Na polích nejen v okolí naší obce finišují sklizňové práce a stromy se chystají na vymalování krajiny svou podzimní paletou nádherných barev. Na následujících fotografiích s námi můžete sledovat proměnu okolí naší obce.

Celý článek...
 
Hrad Český Šternberk PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 03 Únor 2009 23:00
Hrad založil roku 1241 Zdeslav z Divišova. Název hradu byl odvozen od erbovního znamení Divišovců - zlaté osmihroté hvězdy (Stern-hvězda, Berg-kopec) V 15. stol. připadl větvi Holických ze Šternberka. R. 1467 hrad oblehlo a dobylo královské vojsko. Spolu s panstvím byl pobořený hrad Šternberkům zkonfiskován a vrácen jim až králem Vladislavem II. r. 1479. Hrad měnil majitele až do roku 1841, kdy ho koupil Zdeněk ze Šternberka.
Celý článek...
 


 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack