Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Koncem listopadových dnů roku 2007 se v naší obci uskutečnily dva příjemné večery. Při prvním z nich se sešly šikovné maminky se svými ratolestmi aby si vytvořily adventní věnce, které ozdobí jejich příbytky. V druhém případě se jednalo o již pomalu tradiční pečené perníčků a vánočního cukroví, při kterém samozřejmě také nemohly chybět šikovné děti. Ty pomáhali maminkám při pečení a za jejich pomoc je čekala odměna v podobě návštěvy MIKULÁŠE s ANDĚLEM a ČERTY.

Tak jako každým rokem, opět se k nám vrátil adventní čas. Listí už poklidně odpočívá pod peřinami sněhu, myslivci zanáší lesním zvířátkům něco k snědku, krajina se propadá do oparu tmy zase o něco dříve. Nám to ale nevadí, spíše naopak. Dlouhé zimní večery se pro nás stávají příležitostí k setkání se u teplého čaje, voňavého svařeného vína nebo jen k poklábosení si v přívětivém přátelském prostředí.
Koncem listopadu se v naší obci  uskutečnily dva příjemné večery. V loňském roce se tyto akce uskutečnily poprvé a stává se z nich příjemná tradice. Jedním takovým se stal čtvrteční večer na sklonku listopadu, kdy se v místní kulturní místnosti sešly nejen zvědavé a šikovné děti, ale také zručné maminky. A co se to vlastně u nás dělo?
Myslím, že kdybyste se nyní prošli po vesnici, na každých vchodových dveřích či svátečním stole naleznete jeden z krásných adventních věnců, které spatřily světlo světa právě díky zmíněnému večeru.
Tak jsme v naší obci přivítali advent, ale sváteční období je nabité mnoha dalšími příležitostmi pro milé setkání a posezení. Proto jsme se bez velkého otálení a s velkou chutí opět setkali v pátek 30. listopadu, abychom potěšili ty nejmenší z našeho okolí. Ač o něco dříve, ale o to radostněji očekáván, dorazil moudrý Mikuláš, překrásný anděl a dva pomocníci v podobě ošklivých čertů. U nás ovšem máme jen hodné dětičky a proto setkání proběhlo v poklidném duchu a přítomní rodiče se s úsměvem na tváři dívali na svá dítka, kterým se rozzářila malá kukadla, když dostávaly malé dárečky.
Tento večer se ovšem na příchod Mikuláše děti pečlivě připravovaly. Za pomoci zkušených maminek jim pod rukama vznikala opravdová umělecká díla v podobě voňavých perníčků, kterými buď za pár týdnů ozdobí vánoční stromeček, nebo skončí v bříšku některého z malých či velkých mlsounů.
 Několik dalsích fotografií z večera naleznete v této fotogalerii.

Additional information

We use cookies

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.