Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Jedno sto šedesát přestupků v dopravě zjistili 11. ledna při první letošní dopravně bezpečnostní akci na Benešovsku dopravní policisté.

Akce se uskutečnila v součinnosti s policisty z Dálničního oddělení v Mirošovicích a Bernarticích. Praktické zkušenosti při ní také získávali školáci z pražské Vyšší policejní školy Hrdlořezy. Neukázněné řidiče pomáhalo odhalovat rychlé služební vozidlo VW Passat. Monitorovat dopravu na dálnici D1 a silnici I. Třídy číslo 3 měl policejní vrtulník. Ten však z důvodu nepříznivého počasí nevzlétl.

Policisté se zaměřili na dodržování obecně platných ustanovení zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích, respektování dopravního značení a dodržování stanovené rychlosti. Rovněž tak na pátrání po osobách, věcech a odcizených vozidlech. Dvaadvacet policistů zkontrolovalo celkem 103 osobních a nákladních vozidel. Odhalili 86 přestupků, kterých v blokovém řízení na místě vyřídili 22. Pokutu nezaplatilo 14 řidičů a k projednání do správního řízení policisté postoupili 50 přestupků. Nedodržení rychlosti, které policisté zjišťovali pomocí měřícího zařízení na silnici I. třídy číslo 3, zjistili v 76 případech. Blokově na místě vyřídili 16 přestupků, 11 řidičů je zaplatí pomocí složenky a 49 přestupků policisté postoupili správnímu orgánu k vyřízení. Pod vlivem alkoholu pak policisté zjistili jednoho řidiče.

por. Bc. Zuzana Stránská

Additional information